Gminna Biblioteka Publiczna w Leśniowicach postanowiła przyłączyć się do obchodzonego po raz XVIII Tygodnia Bibliotek. Przez cały tydzień będziemy polecać książki, które warto przeczytać.
Do czytania zachęcają dwie panie. Beata Kapeluszna, Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenie Oświatowo - Samorządowego oraz Iwona Kesler, pracownica Urzędu Gminy Leśniowice.
„ Kto czyta – żyje wielokrotnie, ktoś kto z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany” Józef Czechowicz.
Ja odkąd pamiętam uwielbiam zanurzyć się w świat nieznany, tajemniczy, niedostępny. Wziąć książkę do ręki to jak otworzyć sobie drzwi i wyjść w nieznane.
Szczególnym zainteresowaniem darzę książki o tematyce historycznej. To fascynujące móc śledzić losy bohaterów współczesnych postaciom znanym z kart historii.
W Tygodniu Bibliotek pragnę polecić Państwu powieść Anny Brzezińskiej Córki Wawelu – opowieść o Jagiellońskich Królewnach.
Oczami karlicy Dosi poznajemy koleje królewskiego życia, obserwujemy damy dworu, mieszczki, wieśniaczki i ladacznice. Zaglądamy do wawelskich komnat, pracowni alchemików, i domów rozpusty. Dosia towarzyszka życia córek Zygmunta Starego to dziecko służącej – maskotka, która ma dostęp do królewskiego stołu i komnat, spryciula , która wszystko widzi i nie zapomina…
Jest to opowieść o zawiedzionych nadziejach i o tym, jakie to w gruncie rzeczy tragiczne być królewską córką i siostrą.
Zapraszamy naszych mieszkańców, czytelników i wszystkich fanów książek do dołączenia do akcji. Przesyłajcia nam swoje propozycje - mogą być filmowe, ale też pisemne - na adres mailowy kultura.lesniowice@gmail.com Chętnie podzielimy się Waszymi rekomendacjami.
Warszawska Saska Kępa i piękne plenery Kazimierza Dolnego. Marta, młoda, ambitna kobieta, za nic nie chce powielać losów swoich rodziców i rodzeństwa. Wie, czego chce, i odważnie realizuje plany. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Janusz – mężczyzna, który niebawem ma wziąć ślub… Czy miłość tych dwojga ma szansę na szczęście? I czy zakochana kobieta ma prawo oddzielić ojca od córki?
Nadwiślańskie serca to opowieść o tym, że czasem rzeczy najistotniejsze są tak blisko, że ich nie dostrzegamy. To książka o potędze miłości, również tej dojrzałej, o sile przyjaźni i niepotrzebnych stereotypach.
Katarzyna Archimowicz (ur. 1980) – absolwentka matematyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nauczycielka matematyki w szkole podstawowej i w liceum dla dorosłych. Autorka czterech świetnie przyjętych powieści Miłość w Burzanach, W kolejce po życie, Nadwiślańskie serca oraz Dwie twarze Ioany. Za tę ostatnią otrzymała nagrodę jury w kategorii „powieść obyczajowa” w plebiscycie portalu granice.pl na najlepszą książkę 2019 roku. Mieszka w Chełmie.